Nasza redakcja


Redaktorzy naczelni:

Naczelnik Harcerzy: Jerzy Żochowski

Naczelniczka Harcerek: Joanna Laskowska

Redaktor Prowadzący:

Redaktor Prowadzący Ignacy Wiński

Urodzony w roku 1998, przyrzeczenie w ostatnich dniach 2010 roku. Przez ostatnie parę lat Akela 5 Gromady Lubleskiej, prywatnie student. Zanteresowania: filozofia i historia idei, kultura i popkultura, modelarstwo.

Asystent programowy:

Asystent programowy: Krzysztof Olaf Żochowski

Krzysztof Olaf Żochowski HR – asystent programowy redaktora naczelnego Przestrzeni. Pochodzi z 1. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego, gdzie pełni funkcję zastępcy hufcowego. Jest asystentem namiestnika wędrowników. Student VI roku na kierunku lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Sekretarz redakcji:

Sekretarz redakcji: Aleksandra ‘Lenka’ Mienik

Znana wszystkim jako Lenka. Kocha muzykę, góry i kaszankę. Jej wielkim orędownikiem w Niebie jest bł. ks. Stefan Wincenty Frelichowski.

Obecnie Akela 2. Gromady Krakowskiej bł. Anieli Salawy.

Administrator IT:

Administrator IT: Bartosz Krupa

Redaktorzy

Hanna Dunajska

Hania Dunajska jest Akelą 2. Gromady Wrocławskiej. Studiuje filologię polską i pracuje w księgarni “Pociąg do Bajeczki”.

Damian Gucza

Założyciel szczepu w Górze Kalwarii, od 6 lat szczepowy, ojciec 4 dzieci i mąż jednej żony, uwielbiający poprawną polszczyznę.

Emilia Kawałek

Nie wyobraża sobie życia bez czytania i kawy. W Zawiszy spędziła pół życia. Od kilku lat służy jako asystentka hufcowej ds. wypoczynku.

Michał Ochnik

Przyszłoroczny maturzysta przyboczny w 1. Drużynie Jeleniogórskiej. Prywatnie pasjonat historii i dobrych książek.

Joanna Paradowska

Typowy mól książkowy. Miłośniczka sukienek. Często obserwuje świat podróżując rowerem. Marzy o zdobyciu korony kopców Krakowa. Była Akela, drużynowa i asystentka namiestniczki ds. żółtej gałęzi.

Piotr Wąsik

Wilczek, harcerz, wędrownik. Następnie akela i szef kręgu. A to wszystko w Radomiu. Obecnie pomaga nieco w Namiestnictwie Wędrowników. Dopiero co skończył studia w Warszawie. Niepoprawny fan polskiej Ekstraklasy.

Maciej Szulik

był Akelą 1. Gromady Krakowskiej. Z wykształcenia fizyk. Pochodzi ze Śląska, ale jego prawdziwym domem są góry.

Beata Hereśniak:

Jest przyboczną w 10. drużynie warszawskiej i w 2. gromadzie milanowskiej. Dobrze czuje się w przygotowywaniu gier, najlepiej nocnych. Uwielbia metafory i pała nieprzerwaną miłością Hamleta. Z ogromną, nieprzyzwoicie rozległą i ognistą radością studiuje na wydziale polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim.


Agata Kocyan:

Akela w Łomiankach. Studiuje Psychologię. Nuda dla niej nie istnieje – w wolnym czasie gra na gitarze, pisze piosenki (również wilczkowe :)), rysuje, czyta, ogląda filmy, bawi się z pięciorgiem młodszego rodzeństwa. Marzy o pracy aktorki dubbingowej i napisaniu książki.

Justyna Mędrzycka

Sebastian Suroń