Nasza redakcja


Redaktorzy naczelni:

Naczelnik Harcerzy: Krzysztof Jankowski

Naczelniczka Harcerek: Joanna Laskowska

Redaktor Prowadzący:

Redaktor prowadzący: Piotr Wąsik

Wilczek, harcerz, wędrownik. Następnie akela i szef kręgu. A to wszystko w Radomiu. Działa w Namiestnictwie Wędrowników. Niepoprawny fan polskiej Ekstraklasy. HR.

Sekretarz redakcji:

Sekretarz redakcji: Marta Borządek

Do skautingu trafiła przypadkiem w wyniku rozmowy z ówczesnym Przewodniczącym. Była szefowa ogniska młodych przewodniczek w Warszawie i była drużynowa w Milanówku. Kocha góry i przebywanie w przyrodzie. Troszczy się i niepokoi o wiele, ale zazwyczaj potrzeba tylko jednego.

Administrator IT:

Administrator IT: Bartosz Krupa

Student informatyki pierwszego roku, Akela, Szef Ekipy Filmowej oraz Instagram w Ekipie Komunikacji w wolnych chwilach programista stron internetowych (FM, baza SE i inne). W Stowarzyszeniu od 2013 roku.

Redaktorzy i korektorzy:

Antoni Biel

Perfekcjonista, który lubi szukać dziury w całym. W przerwach od nauki gotuje i piecze. Aktualnie drużynowy 3. i 9. Drużyny Radomskiej.

Karol Chomoncik

Były Akela, następnie asystent namiestnika wilczków, a obecnie szef kręgu wędrowników. Z wykształcenia informatyk, jednak jego wielką pasją pozostaje historia. Nie pogardzi również dobrą książką – szczególnie Tolkienem i Sienkiewiczem. W pozostałym czasie grywa w planszówki lub w tenisa ziemnego.

Joanna Czermińska

W skautingu jest dłużej niż nie jest. Obecnie hufcowa w Warszawie. Uwielbia codzienność, którą traktuje jak wędrówkę i przygodę. Rozmyślania przy herbacie, spotkania ze znajomymi i wielkie życiowe aktywności są dla niej tak samo ważne. Fascynują ją ludzie i ich schematy w działaniu i myśleniu.

Hanna Dunajska

Studiuje filologię polską i próbuje uczyć w szkole. Chciałaby doczytać się do „istoty rzeczy”. Była drużynową i szefową młodych, a potem odkryła żółtą gałąź i zachwyca się nią do dziś. Po 3-letnim akelowaniu została żółtą asystentką.

Szymon Gontarczyk
Szymon Gontarczyk

Drużynowy 3. Drużyny Krakowskiej, ale rodem z zachodniej części Mazowsza. Skauting poznał przez zbyt intensywną naukę francuskiego, która doprowadziła go do filmików Scouts d’Europe. Wałęsając się po różnych miastach i miasteczkach Polski, poznając ich historię i coś tam pisząc na temat ich piękna, kultywuje zapomniane już ideały średniowiecznych wagabundów i romantycznych flanerów.

Damian Gucza

Założyciel szczepu w Górze Kalwarii, od 6 lat szczepowy, ojciec 4 dzieci i mąż jednej żony, uwielbiający poprawną polszczyznę.

Katarzyna Kaczmar

Skautowo – obecnie asystentka hufcowej i wice-przewodnicząca Rady Naczelnej. Z wykształcenia i zamiłowania – pedagog i manager projektów. Pracuje w dziale HR w międzynarodowym banku. 

Wojciech Kamiński

Przyboczny, Akela, obecnie dumny drużynowy 1.Drużyny Puławskiej. Pasjonuje go psychologia, którą studiuje na KULu. Interesuje się muzyką (szczególnie śpiewem!), historią, edukacją oraz poezją. Fan audiobooków. Ekspresja to zdecydowanie jego obsesja.

Emilia Kawałek

Nie wyobraża sobie życia bez czytania i kawy. W Zawiszy spędziła pół życia. Od kilku lat służy jako asystentka hufcowej ds. wypoczynku

Jakub Kord

Szef Kręgu Wędrowników w Radomiu. Wbrew własnej woli, chyba zostaje coraz większym teoretykiem. Ciekawi go teologia, polskie społeczeństwo, chciałby żeby ciekawiło go kino i literatura. Finalnie studiuje socjologię na UKSW.

Joanna Paradowska

Typowy mól książkowy. Miłośniczka sukienek. Często obserwuje świat podróżując rowerem. Marzy o zdobyciu korony kopców Krakowa. Była Akela, drużynowa i asystentka namiestniczki ds. żółtej gałęzi.

Krzysztof Olaf Żochowski

Krzysztof Olaf Żochowski HR – Pochodzi z 1. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego, w trakcie życia skautowego pełnił liczne funkcje w różnych gałęziach i obszarach służby. Zawodowo lekarz, podążający myślami w kierunku psychiatrii dzieci i młodzieży.