Nasza redakcja


Redaktorzy naczelni:

Naczelnik Harcerzy: Krzysztof Jankowski

Naczelniczka Harcerek: Joanna Laskowska

Redaktor Prowadzący:

Redaktor prowadzący: Piotr Wąsik

Wilczek, harcerz, wędrownik. Następnie akela i szef kręgu. A to wszystko w Radomiu. Działa w Namiestnictwie Wędrowników. Niepoprawny fan polskiej Ekstraklasy.

Sekretarz redakcji:

Sekretarz redakcji: Krzysztof Olaf Żochowski

Krzysztof Olaf Żochowski HR – asystent programowy redaktora naczelnego Przestrzeni. Pochodzi z 1. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego, gdzie pełni funkcję zastępcy hufcowego. Jest asystentem namiestnika wędrowników. Student VI roku na kierunku lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Administrator IT:

Administrator IT: Bartosz Krupa

Student informatyki pierwszego roku, Akela, Szef Ekipy Filmowej w Ekipie Medialnej KrET w wolnych chwilach programista nowej bazy danych w zespole ZawiszaDevs. W Stowarzyszeniu od 2013 roku.

Redaktorzy

Hanna Dunajska

Hania Dunajska jest Akelą 2. Gromady Wrocławskiej. Studiuje filologię polską i pracuje w księgarni „Pociąg do Bajeczki”.

Damian Gucza

Założyciel szczepu w Górze Kalwarii, od 6 lat szczepowy, ojciec 4 dzieci i mąż jednej żony, uwielbiający poprawną polszczyznę.

Emilia Kawałek

Nie wyobraża sobie życia bez czytania i kawy. W Zawiszy spędziła pół życia. Od kilku lat służy jako asystentka hufcowej ds. wypoczynku.

Michał Ochnik

Przyszłoroczny maturzysta przyboczny w 1. Drużynie Jeleniogórskiej. Prywatnie pasjonat historii i dobrych książek.

Joanna Paradowska

Typowy mól książkowy. Miłośniczka sukienek. Często obserwuje świat podróżując rowerem. Marzy o zdobyciu korony kopców Krakowa. Była Akela, drużynowa i asystentka namiestniczki ds. żółtej gałęzi.

Ignacy Wiński

Urodzony w roku 1998, przyrzeczenie w ostatnich dniach 2010 roku. Przez ostatnie parę lat Akela 5 Gromady Lubleskiej, prywatnie student. Zanteresowania: filozofia i historia idei, kultura i popkultura, modelarstwo.

Beata Hereśniak:

Jest przyboczną w 10. drużynie warszawskiej i w 2. gromadzie milanowskiej. Dobrze czuje się w przygotowywaniu gier, najlepiej nocnych. Uwielbia metafory i pała nieprzerwaną miłością Hamleta. Z ogromną, nieprzyzwoicie rozległą i ognistą radością studiuje na wydziale polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim.

Agata Kocyan

Akela w Łomiankach. Studiuje Psychologię. Nuda dla niej nie istnieje – w wolnym czasie gra na gitarze, pisze piosenki (również wilczkowe :)), rysuje, czyta, ogląda filmy, bawi się z pięciorgiem młodszego rodzeństwa. Marzy o pracy aktorki dubbingowej i napisaniu książki.

Szymon Helbin

Drużynowy z Krakowa, asystent hufcowego ds. harcerzy. Drużynowy od 2017 roku. Zafascynowany metodą Samodzielnych Zastępów oraz twórcą katolickiego skautingu o. Jakubem Sevinem. Pochodzi z Radziechów koło Żywca, a na codzień mieszka, pracuje i studiuje w Krakowie.  Prywatnie nauczyciel szkół Sternika z Krakowa zainteresowany edukacją spersonalizowaną. 

Antoni Biel

Perfekcjonista, który lubi szukać dziury w całym.
W przerwach od nauki gotuje i piecze.
Aktualnie przyboczny w 5 Drużynie Radomskiej.

Justyna Mędrzycka

Studentka filologii angielskiej i przyboczna w jednej z warszawskich drużyn. Nie ma długiego stażu w skautingu, ale chciałaby zostać tu jak najdłużej. Gdyby mogła, już dawno wyemigrowałaby do Śródziemia – na razie musi zadowalać się jedynie wędrówkami po górskich szlakach (bez kompasu).

Katarzyna Kaczmar

Obecnie szefowa Ogniska Młodych Przewodniczek w 2. Hufcu Gryfowskim i wiceprzewodnicząca Rady Naczelnej. Z wykształcenia i zamiłowania pedagog i manager projektów społecznych. Pracuje na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Ignacy Piszczek

Skaut Europy, czyli zawiszak. Zaczynał jako kucharz zastępu, następnie zastępowy Sokoła w 1. Drużynie Ząbkowskiej. Od 2016 r drużynowy tejże. Od 2017 r dodatkowo asystent Namiestnika Harcerzy. Prywatnie międzywydziałowy student biotechnologii i dziedzin pokrewnych, brat trzech ZHR-owców i trojga zawiszaków (niektórzy „w stanie spoczynku”).

Magdalena Stelmach

W mundurze grałam: harcerkę w 4 DWa, młodą przewodniczkę, 4 sezony w roli Bagheery, potem Akeli. Tak świat zwierzęcy stał się moim światem. Po siedmiu latach miała być skautowa, chociaż roczna emerytura. Ale nie – bo dla młodych nie starczy, więc aktualnie szefowa młodych przewodniczek, teraz już trzeci rok.

ks. Paweł Szymański

Święcenia kapłańskie 2002-05-18.
Od 2012 roku pracuje w parafii Nawrócenia św. Pawła w Lublinie.
Od wielu lat służy duszpastersko lubelskiemu środowisku „Zawiszy”