Nasza redakcja


Redaktorzy naczelni:

Naczelnik Harcerzy: Krzysztof Jankowski

Naczelniczka Harcerek: Joanna Laskowska

Redaktor Prowadzący:

Redaktor prowadzący: Piotr Wąsik

Wilczek, harcerz, wędrownik. Następnie akela i szef kręgu. A to wszystko w Radomiu. Działa w Namiestnictwie Wędrowników. Niepoprawny fan polskiej Ekstraklasy. HR.

Sekretarz redakcji:

Sekretarz redakcji: Hanna Dunajska

Studiuje filologię polską i próbuje uczyć w szkole. Chciałaby doczytać się do „istoty rzeczy”. Była drużynową i szefową młodych, a potem odkryła żółtą gałąź i zachwyca się nią do dziś. Po 3-letnim akelowaniu została żółtą asystentką.

Administrator IT:

Administrator IT: Bartosz Krupa

Student informatyki pierwszego roku, Akela, Szef Ekipy Filmowej w Ekipie Medialnej KrET w wolnych chwilach programista nowej bazy danych w zespole ZawiszaDevs. W Stowarzyszeniu od 2013 roku.

Redaktorzy i korektorzy:

Antoni Biel

Perfekcjonista, który lubi szukać dziury w całym. W przerwach od nauki gotuje i piecze. Aktualnie drużynowy 3. i 9. Drużyny Radomskiej.

Karol Chomoncik

Były Akela, następnie asystent namiestnika wilczków, a obecnie szef kręgu wędrowników. Z wykształcenia informatyk, jednak jego wielką pasją pozostaje historia. Nie pogardzi również dobrą książką – szczególnie Tolkienem i Sienkiewiczem. W pozostałym czasie grywa w planszówki lub w tenisa ziemnego.

Joanna Czermińska

W skautingu jest dłużej niż nie jest. Obecnie hufcowa w Warszawie. Uwielbia codzienność, którą traktuje jak wędrówkę i przygodę. Rozmyślania przy herbacie, spotkania ze znajomymi i wielkie życiowe aktywności są dla niej tak samo ważne. Fascynują ją ludzie i ich schematy w działaniu i myśleniu.

Szymon Gontarczyk
Szymon Gontarczyk

Drużynowy 3. Drużyny Krakowskiej, ale rodem z zachodniej części Mazowsza. Skauting poznał przez zbyt intensywną naukę francuskiego, która doprowadziła go do filmików Scouts d’Europe. Wałęsając się po różnych miastach i miasteczkach Polski, poznając ich historię i coś tam pisząc na temat ich piękna, kultywuje zapomniane już ideały średniowiecznych wagabundów i romantycznych flanerów.

Damian Gucza

Założyciel szczepu w Górze Kalwarii, od 6 lat szczepowy, ojciec 4 dzieci i mąż jednej żony, uwielbiający poprawną polszczyznę.

Beata Hereśniak:

Jest przyboczną w 10. drużynie warszawskiej i w 2. gromadzie milanowskiej. Dobrze czuje się w przygotowywaniu gier, najlepiej nocnych. Uwielbia metafory i pała nieprzerwaną miłością Hamleta. Z ogromną, nieprzyzwoicie rozległą i ognistą radością studiuje na wydziale polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim.

Katarzyna Kaczmar

Obecnie przyboczna (powrót do korzeni) w 2. Drużynie Zgorzeleckiej i wice-przewodnicząca Rady Naczelnej. Z wykształcenia i zamiłowania pedagog i manager projektów. Pracuje w dziale HR w międzynarodowym banku. 

Emilia Kawałek

Nie wyobraża sobie życia bez czytania i kawy. W Zawiszy spędziła pół życia. Od kilku lat służy jako asystentka hufcowej ds. wypoczynku.

Agata Kocyan

Akela w Łomiankach. Studiuje Psychologię. Nuda dla niej nie istnieje – w wolnym czasie gra na gitarze, pisze piosenki (również wilczkowe :)), rysuje, czyta, ogląda filmy, bawi się z pięciorgiem młodszego rodzeństwa. Marzy o pracy aktorki dubbingowej i napisaniu książki.

Justyna Mędrzycka

Studentka filologii angielskiej i przyboczna w jednej z warszawskich drużyn. Nie ma długiego stażu w skautingu, ale chciałaby zostać tu jak najdłużej. Gdyby mogła, już dawno wyemigrowałaby do Śródziemia – na razie musi zadowalać się jedynie wędrówkami po górskich szlakach (bez kompasu).

Michał Ochnik

Przyszłoroczny maturzysta przyboczny w 1. Drużynie Jeleniogórskiej. Prywatnie pasjonat historii i dobrych książek.

Joanna Paradowska

Typowy mól książkowy. Miłośniczka sukienek. Często obserwuje świat podróżując rowerem. Marzy o zdobyciu korony kopców Krakowa. Była Akela, drużynowa i asystentka namiestniczki ds. żółtej gałęzi.

Ignacy Piszczek

Przez 5 lat drużynowy, w międzyczasie zamieszany w sprawy namiestnictwa, szkolenia i Centrum Rozwoju. Obecnie namiestnik harcerzy. Fan dydaktyki, fanatyk anegdotek.

Krzysztof Olaf Żochowski

Krzysztof Olaf Żochowski HR – asystent programowy redaktora naczelnego Przestrzeni. Pochodzi z 1. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego, gdzie pełni funkcję zastępcy hufcowego. Jest asystentem namiestnika wędrowników. Student VI roku na kierunku lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.